Replaye

Některé informace na této stránce mohou být zastaralé nebo nekompletní! Pracujeme tvrdě do dvou do rána, abychom to napravili!

Popis

Replaye jsou krátké záznamy hry. Slouží zpravidla jako důkaz pravosti vašich výsledků.

Ukládání

Když skočíte dobrý výkon, určitě si uložte replay, abyste se mohli pochlubit ostatním. Uděláte to tak, že v menu, které se objeví poté, co se zabijete, vyberete položku Save Replay, napíšete svoji přezdívku, potvrdíte (tím hra vygeneruje automaticky název souboru) a opět potvrdíte.

Přehrávání

Na replay se můžete podívat dvěma způsoby – buďto přetáhnete soubor s replayem na ikonku Icy Toweru, nebo v hlavním menu vyberete položku Load Replay a nalistujete replay, který chcete vidět. Samotný replay můžete pozorovat jako film. Velmi to pomáhá na techniku, zvlášť když sledujete replaye dobrých hráčů. Máte možnost pustit replay rychle, nebo superrychle (super rychlost vás hodí vždy na nejbližší stovku pater). Přehrávání replayů pozpátku nejde kvůli systému ukládání dat.

Systém uložení dat

Replaye Icy Toweru jsou jednotlivé soubory. Jsou zpravidla malé – jen pár kB (průměrně asi tak 1 kB na 100 pater hry). Do replayů se ukládá hlavička souboru a to, co jste mačkali během hry. Při přehrávání to počítač jakoby hraje znovu.

Verze

Replaye bylo možné ukládat už ve verzích 1.2.x a 1.3.x. Tyto replaye jsou nekompatibilní s verzí 1.4. Pokud máte verze starší než 1.4, rozhodně upgradujte! Jinak nemáte možnost srovnat se s ostatními.