O nás

Některé informace na této stránce mohou být zastaralé nebo nekompletní! Pracujeme tvrdě do dvou do rána, abychom to napravili!

Historie

Idea této stránky se zrodila někdy v roce 2005, kdy nezávisle na sobě dostali tři lidé (John Beak, Myrddin a Vonťák) stejný nápad – udělat “oficiální” českou stránku o Icy Toweru. Ikdyž Icy Tower byl tehdy jen malá freewarovka, těšil se u nás velké popularitě, o čemž svědčí i to, že už tehdy existovaly tři stránky věnované této hře. Jednu malou, na které poprvé byly tabulky rekordů, měl na svědomí Hzík a ta běží dodnes. Druhou měl Vonťák, ale tou dobou už asi dva roky nebyla aktualizována. A tu třetí, Icy Tower Site, vytvořil John Beak. Na této stránce toho bylo o hře podstatně nejvíc a právě tato data sloužila pak jako kostra obsahu IcyTower.cz. Myrddin vyrobil design a vybral vhodný hosting a s Johnem Beakem se podílel na tvorbě zdrojáku. Nedalo to na sebe dlouho čekat a IcyTower.cz byl 25.9.2005 konečně spuštěn.

IcyTower.cz měl kromě textů o hře všechno možné ke stažení a navíc na něm visely i tabulky rekordů. Icy Tower tehdy dostal čerstvě novou verzi 1.3 a dělo se toho opravdu hodně. Pořádali jsme pravidelně každý měsíc jeden turnaj. Komunita byla tehdy opravdu na vrcholu. Jenže to nemělo dlouho trvat…

15.1.2006 John Beak oznámil, že ve hře se dá podvádět zpomalováním a ukázalo se, že většina hráčů světové špičky včetně těch našich to tak dělala. Byla to velká rána pro celý hráčský svět a i pro naši stránku. Znamenalo to odliv starých hráčů, ale opětné vynulování tabulek rekordů a zařazování pouze normálně skočených výkonů přineslo více možností novým. Složení lidí se výrazně obměnilo a v konečném důsledku nás bylo pořád míň a míň. Myrddin přestal na stránce pracovat a Vonťák snad ani nikdy nezačal… Takže na administraci zbyl sám John Beak.

Od té doby táhla stránku hlavně sekce postavičky, která nabízí asi největší archiv postaviček na netu. Její administrace se ujal pes502 a stal se tak novým členem adminského týmu. Po spuštění oficiální komunitní stránky Icy Toweru (ITC) s oficiálními tabulkami rekorodů nebylo potřeba, aby byly paralelní tabulky na IcyTower.cz, takže byly odstraněny. Turnaje se kvůli nízké účasti přestaly pořádat. Stránka začala trochu skomírat.

3.6.2009 byla vydána verze Icy Toweru 1.4. Živá voda účinkovala pomalu, protože nikde nejsou žádné tabulky rekordů a ani turnaje už se nevedou. Každopádně to neznamená, že by byla komunita Icy Tower mrtvá. Naopak – připravují se velké věci.

Tvůrci hry se začali soustředit na jiné platformy. Vyšly verze Icy Toweru na mobily a na Facebook a chystá se verze na iPhone. I tomu se musí naše stránka přizpůsobit. Proto jsme pro tyto hry vytvořili sekce a budeme je průběžně aktualizovat. Kdyyby se našel nějaký nadšenec, který by toho o nich chtěl napsat víc, jen to uvítáme a možná dostane nakonec každá hra svoji podstránku 🙂