O hře

Některé informace na této stránce mohou být zastaralé nebo nekompletní! Pracujeme tvrdě do dvou do rána, abychom to napravili!

Intro

Icy Tower je taková malá skákačka na body. Máte paňáka a snažíte se vyskákat co nejvýš. Ale pozor! Nesmíte spadnout dolů! V případě, že spadnete dolů, hra končí. Tomu se ale nedá vyhnout, dá se to jen oddálit. Od 5. patra se hra rozbíhá naplno – celá obrazovka začíná jet dolů. Hra se postupně zrychluje (mezera mezi dvěma zrychleními je 30 s) a je to jen na vás, jak dlouho vydržíte. Ale aby to nebyla taková nuda, tak není jen jeden druh skoku, který by byl pořád stejný, ale jsou i skoky větší. Obecně platí, že čím rychleji běžíte, tím výš vaše postavička skáče.

Hlouběji do hry – Techniky, Bodování

Dá se skákat ne jenom po jednom, ale i po víc patrech. Když se vám povede skočit víc než jednou o víc než jedno patro, tak děláte combo. To na první pohled je k ničemu, ale hned na ten druhý je vidět rozdíl. Normálně máte za každé patro 10 bodů, ale za combo dostanete bonus, který se rovná počtu pater naskákaných pomocí comba na druhou. Tedy za 10 pater máte normálně 100 bodů, ale za 10 combo dostanete dalších 100. To vypadá jednoduše, ale čím víc naskáčete na combo, tím líp pro vás. Za 10 combo je 100 bodů bonus, ale za 20 už je 400 bodů a za 100 je 10000. Právě pomocí comba lze dosáhnout nejvíc bodů.

O co se vlastně hraje?

V Icy Toweru se dá rovněž hrát na víc kategorií – základní tři jsou Body, Patra a Combo. Potom ale začali lidé vymýšlet, jak tu hru vylepšit a vymysleli různé jiné kategorie, které hráče nějak omezují. Ta první a nejrozšířenější se nazývá N00b liga (NML – N00b masters league), kde má hráč jediné omezení, a to že nesmí během hry udělat combo, tedy jeho combo musí být na konci hry 0. To zní lehce, ale na poslední rychlosti už vám nepomůže skákání po jednom patru, protože to jede dolů rychlejš. Druhá nejrozšířenější je RRML (Radical Rejumpers Masters League), kde je povinnost za celou hru zmáčknout jen jednou skok. To tedy znamená, že jakmile se poprvé odrazíte, tak už musíte držet skok celou hru. Pak jsou i další, ale o těch se tu nebudu rozepisovat.